Aktualności

poniedziałek, 17 października 2022

Raport podsumowujący 3. edycję Climate Leadership

Publikacja „Biznes na rzecz zmiany 2022” to już trzecia edycja raportu, ukazującego się co roku jako podsumowanie prac w ramach naszego programu Cimate Leadership. Jego celem jest zmniejszanie negatywnego wpływu biznesu na środowisko i klimat. Wśród artykułów, z których składa się publikacja, znaleźć można teksty ekspertów z różnych środowisk, omawiające istotne trendy środowiskowe i klimatyczne, jak również zobowiązania klimatyczne i case study firm biorących udział w programie Climate Leadership.

W tegorocznej edycji opisane zostały zobowiązania oraz działalność firm z różnych sektorów takich jak: finanse, ubezpieczenia, automotive, HoReCa, OZE, farmacja, chemia i inne. Wśród uczestników 3 edycji programu znaleźli się: BOŚ Bank, BASF, Bank BANP Paribas, Carrefour, Credit Agricole, Hutchinson, Mc Donald’s, Orsted, PZU, Samsung Electronics, Santander Bank, Signify, Stena Recycling, ERGO Hestia, jak i Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. W dużej mierze działania podejmowane w edycji 2022 opierały się o kierunki związane z mierzeniem i redukcją śladu węglowego w zakresie 3, ale także rozwoju wiedzy wśród dostawców i pracowników, jak i transformacji rolnictwa w kierunku praktyk regeneratywnych.

Publikacja zawiera również 16 tekstów eksperckich przygotowanych przez pracowników UNEP/GRID-Warszawa oraz niezależnych ekspertów programu Climate Leadership, które dotykają takich zagadnień jak m.in.: znaczenie mokradeł i ochrona bioróżnorodności, bezpieczeństwo żywnościowe i zrównoważone rolnictwo, zanieczyszczenie plastikiem i wyzwania w ekoprojektowaniu, sprawiedliwa transformacja, elektromobilność, upcycling w modzie, dieta roślinna, czy greenwashing.

Kolejne wydanie raportu już za rok.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024