Aktualności

wtorek, 02 lipca 2024

Szansa dla polskich miast - przedłużony termin zgłoszeń do konkursu Eco-Miasto 2024!

Ze względu na wiele próśb ze strony samorządów, mając na uwadze wyzwania związane z okresem urlopowym, termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Eco-Miasto został przedłużony - miasta mogą zgłaszać swoje projekty do 31 sierpnia 2024.  

Formularze konkursowe, a także szczegółowy opis kategorii i sylwetki członków jury dostępne są na stronie: https://www.eco-miasto.pl/pl/2024?konkurs. 

Statuetki za działania wspierające zrównoważony rozwój miast są przyznawane w konkursie Eco-Miasto już od 11 lat. Do tej pory aż 150 miast zostało nagrodzonych tytułem Eco-Miasto, a łącznie aż 540 projektów zostało docenionych przez jury i zaprezentowanych na forum ogólnopolskim. Komu w tym roku przypadnie ten zaszczyt, który samorząd otrzyma statuetkę podczas uroczystej gali?  

W tym roku jury oceni zgłoszenia w 5 kategoriach:  

  • Efektywność energetyczna 
  • Zrównoważona mobilność 
  • Gospodarka wodna 
  • Gospodarka obiegu zamkniętego 
  • Zielono-błękitna infrastruktura 

Poza prestiżowym tytułem i statuetką, na miasta czekają atrakcyjne nagrody specjalne:    

  • Wizyta studyjna w jednym z wiodących miast Francji w zakresie zrównoważonego rozwoju, ufundowana przez Ambasadę Francji w Polsce. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami na miejscu;    
  • Użyczenie przez firmę RENAULT Polska na okres jednego miesiąca dwóm zwycięskim miastom (powyżej 100 tys. i poniżej 100 tys. mieszkańców) najnowszego, rodzinnego samochodu elektrycznego Renault Scenic E-Tech o imponującym zasięgu 625 km (WLTP). To doskonała okazja do przetestowania elektromobilności w praktyce;    
  • Bon na szkolenie dla zwycięskiego miasta w wysokości 10 000 zł, który pozwoli na podniesienie kompetencji pracowników w wybranym obszarze zrównoważonego rozwoju, ufundowany przez firmę NHOOD;  

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2024.  

Eco-Miasto to znana marka wśród jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Program został zainicjowany w 2013 roku i od tego czasu jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych inicjatyw jednoczących miasta wokół pro-ekologicznych rozwiązań. Organizatorami programu są: Ambasada Francji w Polsce oraz UNEP/GRID-Warszawa.  

  

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024