Zaangażuj się!

Każde pojedyncze działanie nabiera wagi globalnej, jeśli pomnoży się je prze dużą liczbę powtarzających je osób. Dlaczego jednak niektóre zbiorowe wysiłki mają moc większą niż inne?

Odpowiedzią jest dobrowolne zaangażowanie i wzajemność. Kiedy odwzajemniamy się w naszych relacjach, wygrywamy wszyscy i w ten sposób transformacyjna moc działania dobrowolnie wzajemnych uczestników jest większa niż suma ich pojedynczych wysiłków.

Współpracujmy, uczmy się od siebie, wzajemnie się inspirujmy! Tylko wspólnie możemy unieść zadanie zatrzymania potrójnego kryzysu planetarnego: ocieplenia klimatu, spadku bioróżnorodności, zanieczyszczeń. Wybierz swoją drogę zaangażowania i razem działajmy dla dobra naszej planety.

Kluczowe obszary działania

W warunkach potrójnego kryzysu planetarnego (malejąca bioróżnorodność – ocieplenie klimatu – zanieczyszczenia), w UNEP/GRID-Warszawa realizujemy naszą misję, propagując, inspirując, edukując i pomagając w powszechnym wdrożeniu idei zielonej transformacji. Żeby skutecznie odpowiedzieć na potrójny kryzys, jako społeczeństwo i jako gospodarka potrzebujemy głębokiej, przekształcającej zmiany w stronę zrównoważonej przyszłości.

Zielona transformacja biznesu

Zielona transformacja biznesu

Umożliwiamy spotkanie świata biznesu ze społecznością ekspertów i ludzi nauki. Wspieramy firmy we wprowadzaniu rozwiązań ESG w zgodzie z najnowszymi trendami rynkowymi, regulacjami prawnymi, wiedzą naukową.

Edukacja

Działania edukacyjne

Program dostosowany jest do grup odbiorców. Dla firm – oferta kompleksowych szkoleń, webinariów i warsztatów. Dla grup zawodowych, takich jak np. nauczyciele, działania dedykowane przybliżające wykorzystanie nowych technologii w edukacji, a dla dzieci i młodzieży – angażujące warsztaty oraz edukacyjne gry i zabawy.

GIS

Geoinformacja

Geoinformacja w zarządzaniu środowiskiem (GIS) – działania, w których w naszym zespole powstają analizy przestrzenne, bazy danych przestrzennych, prowadzone są szkolenia z GIS, tworzone są mapy i geoportale.

Eksperci

Wiedza ekspercka

Upowszechniamy wiedzę o zmianie klimatu i utracie bioróżnorodności, naszej roli w dynamice tych zjawisk i ich skutkach dla nas.

 

ProGRAMY

W UNEP/GRID-Warszawa mamy kilka aktywnych programów, które umożliwiają zaangażowanie się w dowolnym punkcie w czasie, na dowolnie wybranym poziomie – jako współorganizator, partner czy patron projektu lub jako uczestnik czy wolontariusz. Programy te mogą zakładać cykliczne, doroczne działania lub być zbiorem luźno powiązanych (kilku) projektów, a upodabnia je to, że mają dedykowane grupy ekspertów oraz że są zarządzane w łączny i skoordynowany sposób.

Poznaj nasze programy i zobacz, w którym z nich znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz wszystkie projekty
 

Praktyki

praktyki.jpg

Jeżeli studiujesz kierunki przyrodnicze (geografia, kartografia, geologia, planowanie przestrzenne) lub chcesz specjalizować się w jak PR (relacje zewnętrzne), CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), fundraising (pozyskiwanie środków), zgłoś się na praktyki do UNEP/GRID-Warszawa.

Zapraszamy do podjęcia bezpłatnych praktyk studenckich w UNEP/GRID-Warszawa. Istnieje możliwość włączenia się w realizację różnorodnych projektów edukacyjnych, geoinformacyjnych czy bioróżnorodnościowych. Mile widziane są również osoby zainteresowane wsparciem działań wizerunkowych, promocyjnych, fundraisingowych. W trakcie współpracy z nami poszerzysz wiedzę zdobytą na studiach i zyskasz możliwość jej praktycznego sprawdzenia. Analizy przestrzenne, szkolenia, kampanie społeczne i edukacyjne, współpraca z samorządami, biznesem i szkołami – w takie działania chcemy Cię zaangażować.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zdobądź doświadczenia przydatne na rynku pracy.

 

Wolontariat

wolontariat.jpg

Czujesz miętę do natury? My też! Codziennie zmieniamy świat na lepsze.

Największą troską otaczamy środowisko przyrodnicze: prowadzimy kampanie społeczne, akcje edukacyjne, realizujemy programy ochrony cennych siedlisk i gatunków. Potrzebujemy Cię w różnych działaniach – organizacji happeningów, kampanii, akcji ekologicznych. Dołącz do nas. Zostań wolontariuszem.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a poinformujemy Cię, gdy będziemy potrzebowali Twojej pomocy.

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024