Aktualności

piątek, 07 czerwca 2024

Environmental Impact Award Poland 2024 : laureaci i wyróżnieni

5 czerwca, podczas konferencji z okazji Światowego Dnia Środowiska 2024, miała miejsce gala konkursu Environmental Impact Award Poland 2024 z udziałem wiceministry klimatu i środowiska Anity Sowińskiej. — Innowacyjność to znacznie więcej niż kreatywność. Innowacyjność zawiera w sobie także komponent wdrożenia zmiany — powiedziała Sowińska.

Nagrody EIAP zostały w tym roku rozdane po raz pierwszy i trafiły do firm, które, wyprzedając działania legislacyjne, mają na celu uwolnienie środowiska od zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi. Jury, w składzie: Maria Andrzejewska, dyrektorka generalna UNEP/GRID-Warszawa, Dorota Franczukowska, ESG | Senior Manager | Marketing and Business Development PwC Polska, Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca, Fundacja Plastics Europe Polska, Prof. Joanna Kulczycka, Akademia Górniczo-Hutnicza, Marta Krawczyk, Business Assurance, Environmental Products Development Manager SGS, Prof. Przemysław Postawa, Kierownik Katedry Technologii i Automatyzacji, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Politechnika Częstochowska, Prof. Bolesław Rok, Akademia Leona Koźmińskiego, Anna Simon, CEO, Komunikacja+PR — przyznało nagrody: 

  • w kategorii STARTUP — FibriTech,
  • w kategorii ŚREDNIA FIRMA — ERG SA,
  • w kategorii DUŻA FIRMA — VIVE Group.

Jury zdecyzowało nie przynać w tym roku nagrody w kategorii MAŁA FIRMA. Wyróżnienia otrzymali: Planet Heroes (MAŁA FIRMA) i BASF Polska (DUŻA FIRMA). Nagrodę specjalna Ministerstwa Klimatu i Środowiska otrzymał startup System DOT.  

Nagrodę Environment Impact Award dla osoby, która miała największy wpływ na ochronę środowiska w Polsce w roku 2024 otrzymał prof. Szymon Malinowski za nieugięte przypominanie o pilnej konieczności powstrzymania globalnego ocieplenia i podkreślanie, że z przyrodą się nie negocjuje. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Dziczek.  

nagroda slider z new logo.jpg

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024