Aktualności

środa, 11 stycznia 2023

Podsumowanie 9. edycji programu Eco-Miasto – publikacja "Nadzieja w czasach niepewności"

Zapraszamy do lektury naszej najnowszej publikacji, która podsumowuje 9. edycję naszego programu Eco-Miasto - konkursu, webinarów i konferencji. Mamy nadzieję, że będzie ona stanowić inspirację dla tworzenia nowych, zrównoważonych praktyk miejskich.

Rok 2022 był dość trudny - gdy już nauczyliśmy się funkcjonować w nowej popandemicznej rzeczywistości, za naszą wschodnią granicą wybuchł konflikt zbrojny, a większość z nas zaangażowała się w pomoc tym, których on dotknął. Przedstawiciele samorządów choć sami zaangażowani byli w niesienie pomocy, wciąż pracują nad transformacją swoich małych ojczyzn w kierunku bardziej zielonych, przyjaznych mieszkańcom miast. 9. edycja projektu pokazała, że zielona rewolucja w polskich miastach jest już nie do zatrzymania i rozlewa się po całej Polsce.

Przedstawiamy Państwu publikację, w której staraliśmy się w czasach kryzysu z jakim się mierzymy, zasiać ziarna nadziei i pokazać, że przyszłość polskich miast może być zrównoważona. W opracowaniu znalazły się teksty eksperckie analizujące obecną sytuację, inspirujące przykłady dobrych praktyk, a także wypowiedzi przedstawicieli samorządów na temat tego, jakie działania planują w kolejnych latach.

Konkurs Eco-Miasto co roku nagradza miejskie projekty, które znacznie poprawiają jakość życia mieszkanek i mieszkańców w aglomeracjach miejskich, a przede wszystkim pozytywnie wpływają na środowisko. 28 września 2022 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, wraz z Ambasadą Francji w Polsce oraz m. st. Warszawa i partnerami, zorganizowaliśmy konferencję zwieńczającą 9. edycję programu.

 

Współorganizator programu: Ambasada Francji w Polsce

Partnerzy strategiczni 9. edycji programu Eco-Miasto: Renault Polska, Eiffage Polska, Nhood Polska

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024