Aktualności

piątek, 26 stycznia 2024

Environmental Impact Award Poland 2024 — nowy termin nadsyłania zgłoszeń

Dziękujemy za zainteresowanie pierwszą edycja konkursu Environmental Impact Award Poland! Organizator konkursu, UNEP/GRID-Warszawa, pragnie poinformawać o zmianie w terminarzu rozstrzygnięcia konkursu i uhonorowania zwycięzców. Kapituła konkursu przyzna w tym roku nagrody za wyprzedzające legislację rozwiązania eliminujące lub minimalizujące zanieczyszczanie środowiska tworzywami sztucznymi, które zostały podjęte przez firmy w okresie 2022-2023. Statuetki zostaną wręczone 5 czerwca 2024, podczas Światowego Dnia Środowiska (World Environment Day). W związku z tym, zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia 2024.

World Environment Day 2024 zainicjuje dyskusję na temat rekultywacji gruntów, pustynnienia i odporności na suszę. Obchody święta w dniu 5 czerwca będą również sceną dla podsumowania dokonań World Environment Day 2023, który przebiegał pod hasłem "Beat Plastic Pollution" wzywając globalną społeczność do zaangażowania na rzecz zakończenia zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Finał konkursu na najlepsze rozwiązania, które wyprzedzając regulacje prawne znacząco zmniejszają zanieczyszczenie plastikiem oraz zostały wdrożone w latach 2022-2023, będzie zwieńczeniem kampanii WED2023. W ten sposób również, termin nadsyłania złoszeń zostaje zmieniony na 30 kwietnia 2024. Pozostałe warunki określone w regulaminie nie zmieniają się.

Nagroda Environmental Impact Award w tym roku przyznana zostanie po raz pierwszy. W edycji 2024 nagrodzone zostaną najlepsze rozwiązania w obszarze zmian w wytwarzaniu produktów i gospodarowaniu tworzywami sztucznymi, które wyprzedzając rozwiązania prawne zatrzymują tworzywa sztuczne w obiegu gospodarczym, a przez to zmniejszają zanieczyszczenie nimi środowiska naturalnego, eksploatację złóż i emisję gazów cieplarnianych.

Nagroda jest wyróżnieniem, które począwszy od tego roku przyznawane będzie corocznie za modelowy wysiłek transformacyjny tym firmom, które wyprzedzając regulacje prawne osiągają doskonałość rozwijając się bez uszczerbku dla naszej planety. Nagrodą specjalną zostanie uhonorowana osoba, która wywarła największy pozytywny wpływ na środowisko. Environmental Impact Award Poland została ustanowiona przez UNEP/GRID-Warszawa dla promocji pilnych działań w tych obszarach, które co roku wskazywane są przez Zgromadzenie ONZ ds. Środowiska (United Nations Environment Assembly, UNEA).

— Celem naszego przedsięwzięcia jest pokazywanie, że działalność gospodarcza oparta na zasadach zrównoważonego rozwoju opłaca się. Wierzę, że za przykładem firm--laureatów, które przeżywają rozkwit, ponieważ poszły drogą zrównoważonego rozwoju, pójdą inne i w ten sposób dokona się zmiana sposobu myślenia. — powiedziała Maria Andrzejewska, dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa, organizatorka Environmental Impact Award Poland, i dodała — Tym, co dzisiaj potrzebuje od nas nieustającego wsparcia, jest podsycanie płomyka nadziei, że jutro może być i będzie lepsze niż dzisiaj. Wierzę, że pielęgnowanie go jest jednym z najważniejszych zadań w „antropocenie”.

 

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024