Aktualności

 Partnerstwo SDGs  Już 28 września 2022 roku w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się coroczna konferencja, organizowana w ramach Programu Eco-Miasto – wspólnej inicjatywy UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasady Francji w Polsce, który w tym roku ma swoją 9. edycję. Czytaj więcej »
 GRID  Dzień, w którym ludzkość zużyła całą pulę zasobów, jakie Ziemia może odbudować w ciągu 365 dni, wypada w tym roku 28 lipca. W ten sposób, jako globalna populacja właśnie wykorzystaliśmy roczny budżet odnawialnych zasobów naszej planety. Jednak nasza aktywność nie ustaje z tym dniem, dlatego przez resztę roku 2022 będziemy czerpać z planetarnych rezerw słodkiej wody, żyznych gleb, lasów oraz łowisk, tak jakby były niewyczerpywalne. Zapominamy, że Ziemia jest jedna, i że tempo korzystania z ziemskich zasobów musi być zestrojone z tempem ich regeneracji. Nie można jednocześnie „zjeść” Ziemi i „mieć” Ziemi. Czytaj więcej »
 GRID  Zapraszamy na Konferencję Wodną: Retencja na terenach górskich, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 9:00 w Żywcu. To już druga konferencja organizowana w ramach Koalicji Dbamy o wodę – inicjatywy firm Żywiec Zdrój i Grupa Żywiec na rzecz budowania partnerstwa podmiotów publicznych, prywatnych oraz pozarządowych w trosce o ochronę zasobów wodnych Żywiecczyzny. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Wspólny projekt Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasady Francji w Polsce gościć będzie na największym, globalnym wydarzeniu, poświęconym realizowaniu zrównoważonej polityki miejskiej, które odbywa się w Katowicach. Czytaj więcej »
 GRID  Rozpoczęła się druga edycja Hackathonu Ecocraft—projektu, który ma za zadanie wprowadzić do gry Minecraft prośrodowiskowe komponenty. Swoich sił w dwudniowym wyzwaniu mogą próbować osoby dorosłe, które potrafią programować w języku Java oraz rozumieja potrzebę włączenia pro-ekologicznego myślenia do naszego funkcjonowania w świecie. By dołączyć do Hackathonu, należy zarejestrować kilkuosobowy zespół i wykonać zadanie rekrutacyjne. Czytaj więcej »
 UNEP  Weekend wokół 5 czerwca na całym świecie był czasem uroczystych obchodów Światowego Dnia Środowiska 2022.  W najodleglejszych zakątkach świata święto to obchodzone było pod jednoczącym hasłem Only One Earth. Idea tylko jednej Ziemi uczczona została na wiele sposobów, m.in. przez organizację rajdu pojazdów elektrycznych w Kairze, przez wielki rowerowy maraton (cyclathon) w Mumbaju, czy kampanię e-odpadów w Bukareszcie. W Warszawie, odbyła się uroczysta konferencja pn. Only One Earth, zorganizowana przez UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
 UNEP  Manifest #OnlyOneEarth może podpisać każdy, komu leży na sercu dobro naszej planety. Manifest dostępny jest na stronie DlaPlanety.pl, w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Jesienią zostanie wysłany do Organizacji Narodów Zjednoczonych i Komisji Europejskiej. Czytaj więcej »
 UNEP  „Only One Earth” to przesłanie przyświecające rozpoczynającej się 3 czerwca kampanii zainicjowanej przez UNEP/GRID-Warszawa z okazji Światowego Dnia Środowiska (WED) oraz obchodów 50-lecia Konferencji Sztokholmskiej. Czytaj więcej »
 GRID  Zapraszamy do lektury 9. wydania Newslettera EO4GEO, zawierającego przegląd aktualności z realizacji projektu. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Największy ubezpieczyciel w Polsce dołącza do grona instytucji współpracujących na rzecz realizacji środowiskowych aspektów Celów Zrównoważonego Rozwoju, w ramach Partnerstwa „Razem dla środowiska, zainicjowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2022