Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o najważniejszych zagadnieniach dotyczących stanu środowiska naturalnego oraz możliwościach zapobiegania potrójnemu kryzysowi planetarnemu – zmianie klimatu, utracie różnorodności biologicznej i rosnącej liczbie zanieczyszczeń.

W menu po lewej stronie możesz wybrać interesujący Cię temat, typ zasobu oraz kategorie powiązane z naszymi projektami.

Dane teledetekcyjne w zarządzaniu zielenią miejską

Jak można wykorzystać dane teledetekcyjne w zarządzaniu zielenią miejską, szczególnie w aspekcie adaptacji do zmian klimatu? Gdzie szukać danych? Jakie usługi ekosystemowe są świadczone przez drzewa miejskie?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania to zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru "Dane teledetekcyjne w zarządzaniu zielenią miejską" zorganizownego w ramach projektów EO4GEO oraz Eco-Miasto we współpracy z m.st. Warszawa.

Prelegenci: Maria Andrzejewska, Dyrektor Generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa Dr Zbigniew Szkop, Ekspert ds. Ekonomii Środowiska Centrum UNEP/GRID-Warszawa Zofia Pawlak, Specjalistka ds. geoinformacji Centrum UNEP/GRID-Warszawa Patrycja Stawiarz, Zastępca Dyrektora Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024