Aktualności

wtorek, 30 kwietnia 2024

Przedłużamy termin zgłoszeń do Environmental Impact Award Poland 2024

Już 5 czerwca, podczas konferencji z okazji Światowego Dnia Środowiska, po raz pierwszy rozdamy nagrody w konkursie Environment Impact Award Poland. Do 15 maja czekamy na zgłoszenia firm, które mają szansę zaprezentować swoje działania realnie wpływające na zmniejszanie presji na środowisko.

W tym roku szukamy takich rozwiązań, które wyprzedzając niejednokrotnie regulacje prawne, mają na celu uwolnienie środowiska od zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, zatrzymują ten surowiec w obiegu gospodarczym, a przez to zmniejszają zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi środowiska naturalnego, dalszą eksploatację złóż oraz emisję gazów cieplarnianych.

— Celem naszego przedsięwzięcia jest pokazywanie, że działalność gospodarcza oparta na zasadach zrównoważonego rozwoju opłaca się. Wierzę, że za przykładem firm-laureatów, które przeżywają rozkwit, ponieważ poszły drogą zrównoważonego rozwoju, pójdą inne i w ten sposób dokona się zmiana sposobu myślenia. — powiedziała Maria Andrzejewska, dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa, organizatorka Environmental Impact Award Poland, i dodała — Tym, co dzisiaj potrzebuje od nas nieustającego wsparcia, jest podsycanie płomyka nadziei, że jutro może być i będzie lepsze niż dzisiaj. Wierzę, że pielęgnowanie go jest jednym z najważniejszych zadań w „antropocenie”.

Nagroda jest wyróżnieniem, które począwszy od tego roku przyznawane będzie corocznie za modelowy wysiłek transformacyjny tym firmom, które wyprzedzając regulacje prawne osiągają doskonałość rozwijając się bez uszczerbku dla naszej planety. Nagrodą specjalną zostanie uhonorowana osoba, która wywarła największy pozytywny wpływ na środowisko. Environmental Impact Award Poland została ustanowiona przez UNEP/GRID-Warszawa dla promocji pilnych działań w tych obszarach, które co roku wskazywane są przez Zgromadzenie ONZ ds. Środowiska (United Nations Environment Assembly, UNEA). 

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024