Aktualności

środa, 06 marca 2024

Miasta. Ludzie. Przyszłość. Nowa publikacja programu Eco-Miasto.

Zrównoważony rozwój miast odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszej zrównoważonej przyszłości, a czynnik społeczny – oprócz aspektów gospodarczych czy środowiskowych – jest głównym elementem wpływającym na to, jak owy rozwój będzie przebiegał. - pisze we wprowadzeniu do publikacji Maria Andrzejewska, dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa. 

Przedstawiamy naszą najnowszą publikację zwieńczająca zeszłoroczną, 10. edycję programu Eco-Miasto. Poza informacjami podsumowującymi kolejny rok warsztatów dla samorządów, konferencję oraz nagrodzone przez jury zrównoważone projekty polskich miast, w publikacji czytelnicy znajdą artykuły eksperckie odnoszące się do aktualnych trendów i urbanistycznych doświadczeń z całego świata, wykorzystujące wiedzę na temat skutków zmiany klimatu i roli natury w adaptacji miast do nich, a także zapoznając nas z rolą sztucznej inteligencji w innowacyjnym podejściu do stających przed nami wyzwań.

Publikacja Miasta. Ludzie. Przyszłość.  jest już dostępna w naszej Bazie Wiedzy, gdzie zamieszczane są wszystkie opracowania związane z naszymi najważniejszymi programam i i projektami. 

Eco-Miasto to ogólnopolski program, popularyzujący ideę zrównoważonego rozwoju miast, organizowany przez UNEP/GRID-Warszawa i Ambasadę Francji w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. Eco-Miasto to konkurs dla samorządów, warsztaty, publikacja ekspercka i konferencja.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024