Aktualności

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Eco-Miasto na Światowym Forum Miejskim

Wspólny projekt Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasady Francji w Polsce gościć będzie na największym, globalnym wydarzeniu, poświęconym realizowaniu zrównoważonej polityki miejskiej, które odbywa się w Katowicach.

Organizator odbywającego się co dwa lata World Urban Forum (WUF) to UN-Habitat - Program ONZ ds. Osiedli Ludzkich. Tym razem odbywa się ono w stolicy województwa śląskiego, co pozwala połączyć globalną dyskusję o miastach i stojących przed nimi wyzwaniach ze specyficznymi uwarunkowaniami, panującymi w miastach w Polsce.

Na odbywającym się w dniach 26-30 czerwca wydarzeniu nie mogło zabraknąć Eco-Miasta. Projekt ten obecny będzie w przestrzeni Pawilonu Francuskiego, którego uroczysta inauguracja odbędzie się w poniedziałek, 27 czerwca, o godzinie 15.30.

W jej trakcie do podpisania porozumienia o współpracy między Eco-Miastem a inicjatywą France Ville Durable, wspierającą tworzenie przyjaznych dla ludzi i środowiska miast we Francji. Współpraca ta umożliwi dalszą wymianę dobrych praktyk, inspirującą do praktycznego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju na poziomie miejskim.

We wtorek 28 czerwca o godzinie 15.00 odbędzie się 45-minutowe wydarzenie dedykowane wspólnemu projektowi UNEP/GRID-Warszawa i Ambasady Francji w Polsce. O Eco-Mieście mówić będą nie tylko jego organizatorzy, ale również tegoroczni partnerzy strategiczni.

Reprezentanci Ceetrus/Nhood, Eiffage Immobilier oraz Renault Polska zaproszeni zostali do opowiedzenia o tym, w jaki sposób ich działania wpisują się w kwestie zrównoważonego rozwoju miast.

Na Światowym Forum Miejskim ze swym programem, skupiającym się na prezentowaniu danych o stanie środowiska w kontekście miejskim, obecny również będzie Program ONZ ds. Środowiska (UNEP), którego misję w Polsce realizuje Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024