GRID

 GRID  Potencjał środowiskowy i gospodarczy zamykania obiegów produkcyjnych, a także wykorzystywanie nowoczesnych technologii do poszerzania wiedzy o zrównoważonym rozwoju były głównymi wątkami dyskusji, w których wybrzmiał ekspercki głos Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
 GRID  W jaki sposób miejskie parki czy stawy mogą pomóc zmierzyć się z wyzwaniami środowiskowymi, takimi jak zmiana klimatu? Jak mądrze wpisać nowe inwestycje w lokalny krajobraz i społeczność? Czytaj więcej »
 GRID  Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska, znalazła się w gronie osób sygnujących odezwę, apelującą o zmiany w dominującym obecnie modelu społeczno-ekonomicznym. Czytaj więcej »
 GRID  Bartłomiej Kozek, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju Centrum UNEP/GRID-Warszawa, prezentował potencjał wykorzystania inwestycji w budowę zielonej gospodarki do wychodzenia z kryzysu, spowodowanego pandemią COVID-19. Skierowany do samorządowców webinar zrealizowany został dzięki współpracy z urzędem marszałkowskim województwa zachodniopomorskiego. Czytaj więcej »
 GRID  Od 20 maja do 20 czerwca trwała medialna część kampanii #DlaPlanety pod hasłem “Ratujmy Naturę. Ratujmy siebie”. Jej celem było poinformowanie jak najszerszego grona odbiorców o problemie zanikającej bioróżnorodności oraz zwrócenie uwagi na jej kluczową rolę w naszym życiu. Czytaj więcej »
 GRID  Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa wzięła udział w panelu, poświęconego kwestiom finansowania działań z zakresu poprawy efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Istotnym elementem dyskusji były szanse i wyzwania, związane z realizowaniem inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Czytaj więcej »
 GRID  Konferencja prasowa oraz prezentacja i dyskusja na temat klimatycznych zobowiązań 10 firm, biorących udział w inauguracyjnej edycji programu stanowiły zwieńczenie pierwszego etapu wchodzenia przez biznes na ścieżkę, prowadzącą go do neutralności klimatycznej. Czytaj więcej »
 GRID  Do 15 czerwca zbierane będą deklaracje uczestnictwa w projekcie PULCHRA – inicjatywie, w której dzieci i młodzież szkolna wspólnie zastanawiać się będzie nad sposobami tworzenia przyjaznych dla ludzi i środowiska obszarów miejskich. Czytaj więcej »
 GRID  Realizowane przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa działania w województwie mazowieckim i lubelskim zostały zaprezentowane jako dobra praktyka w materiale UN University. Czytaj więcej »
 GRID    Które miasto jest liderem pod względem projektów zgłoszonych w Konkursie Eco-Miasto? Jaki region Polski musi jeszcze zgłębić tematykę zrównoważonego rozwoju miast? Jakie są obecnie trendy w dziedzinie poprawy jakości życia mieszkańców w dobie walki z kryzysem klimatycznym? Te i inne informacje znajdziecie w Geoportalu Eco-Miasto – żywej platformie, która na mapie prezentuje wyniki wszystkich edycji konkursu. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2020