GRID

 GRID  Trwa 8 edycja ogólnopolskiego projektu Eco-Miasto, którego celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 30 czerwca br. Każde miasto i gmina ma szanse na udział w konkursie, którego tegorocznym tematem przewodnim jest Zielona Odbudowa. Czytaj więcej »
 GRID  Centrum UNEP/GRID-Warszawa startuje z kampanią i nowym programem z okazji Światowego Dnia Środowiska. 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska – najważniejsze i jedno z najszerzej obchodzonych wydarzeń uświadamiających wyzwania i zagrożenia ekologiczne naszych czasów. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest światowe wezwanie do ochrony i odtwarzania ekosystemów. 75% środowiska lądowego i około 66% środowiska morskiego zostało znacząco przekształconych przez człowieka. Konsekwencje tych zmian wpływają na każdego z nas. Czytaj więcej »
 GRID  Minecraft© to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, a także najlepiej sprzedająca się gra komputerowa w historii. Jej uniwersalność sprawiła, że można ją było zaimplementować również do innych celów, np. zaprojektowania bardziej zielonego i zrównoważonego świata. Czytaj więcej »
 GRID  20 maja odbyły się drugie warsztaty online organizowane w ramach projektu Eco-Miasto. Tym razem zaproszeni eksperci dyskutowali o dążeniu do neutralności klimatycznej miast, a dokładniej o zwiększaniu efektywności energetycznej budynków, które mogą być nie tylko konsumentami, ale także producentami energii. Czytaj więcej »
 GRID  We wtorek 27 kwietnia odbyły się warsztaty programu Eco-Miasto „Środowiskowe wyzwania polskich miast - postulaty do aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej” dla przedstawicieli polskich samorządów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 osób.   Czytaj więcej »
 GRID  W dniu 22 kwietnia, podczas Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi swoją premierę miała płyta „Żywioły” – nowoczesna opowieść o ludziach i... innych żywiołach autorstwa polskiego kompozytora Pawła Pudło. Koncerty grane są na instrumentach recyklingowych, zbudowanych z odpadów: plastikowych, metalowych i drewnianych, będących porzuconymi przedmiotami codziennego użytku. Projekt jest wspierany przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
 GRID  Zapraszamy studentów zainteresowanych studiami miejskimi do udziału w webinarium poświęconym wykorzystaniu danych teledetekcyjnych w zarządzaniu zielenią miejską. Czytaj więcej »
 GRID  Wszystko, co warto wiedzieć o kryzysie klimatycznym i sposobach na jego przezwyciężenie w krótkiej i przystępnej formie - podcast “Kwadrans z klimatem” to nowa platforma przekazywania wiedzy o stanie naszej planety, która jest autorskim projektem Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
 GRID  Spotkania, zorganizowane w ramach projektu Federacji Konsumentów, były okazją do poszerzenia wiedzy o kryzysie klimatycznym i sposobach na jego opanowanie.  Czytaj więcej »
 GRID  W poniedziałek 29 marca odbędzie się konferencja“Kolej dla klimatu”, podczas której odbędzie się premiera raportu ukazującego rolę i potencjał ekologiczny kolei oraz podejmującego kwestie ograniczania oddziaływania na środowisko w sektorze transportu zbiorowego.  Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2021