Portfolio projektów

Nasza planeta wymaga skoordynowanych działań na różnych polach aktywności człowieka. Każdy rok naszej działalności to harmonogram pełen zróżnicowanych projektów – od projektów miejskich i współpracy z samorządami, poprzez działania edukacyjne i naukę obywatelską , po ogólnopolskie kampanie społeczne i współpracę z biznesem.

Wybierz z menu po lewej stronie status projektu, poznaj nasze aktualne oraz zakończone (wybrane) działania i zobacz, na czym polega nasza praca.

projekt zakończony

Kwietne Łąki - Karpaty Łączą

Celem projektu Kwietne Łąki jest czynna ochrona siedlisk przyrodniczych i zasobów wodnych na wybranych terenach powiatu żywieckiego.

W ramach projektu prowadzone są działania z zakresu czynnej ochrony przyrody - między innymi koszenie, ze wskazaniem odpowiednich terminów, technik i metod, usuwanie gatunków ekspansywnych i inwazyjnych, co pozytywnie wpływa na kształtowanie właściwego składu gatunkowego siedlisk oraz usuwanie skutków mechanicznego niszczenia i dewastacji siedlisk przyrodniczych.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024