Portfolio projektów

Nasza planeta wymaga skoordynowanych działań na różnych polach aktywności człowieka. Każdy rok naszej działalności to harmonogram pełen zróżnicowanych projektów – od projektów miejskich i współpracy z samorządami, poprzez działania edukacyjne i naukę obywatelską , po ogólnopolskie kampanie społeczne i współpracę z biznesem.

Wybierz z menu po lewej stronie status projektu, poznaj nasze aktualne oraz zakończone (wybrane) działania i zobacz, na czym polega nasza praca.

projekt zakończony

Zostań obserwatorem drzew

Wiosna to doskonały moment, aby podczas rodzinnego spaceru, weekendowej wycieczki czy nawet w drodze z domu do pracy czy szkoły poświęcić chwilę na obserwacje otaczającego nas świata. Organizatorzy kampanii zachęcają, aby w tym szczególnym czasie – gdy cała przyroda rozkwita – ze szczególną uwagą przyjrzeć się drzewom. Biorąc udział w kampanii i obserwując drzewa oraz otoczenie, w którym rosną, wnosisz swój wkład w badania nad klimatem naszej planety (dowiedz się więcej)!

Pobierz specjalną aplikację mobilną GLOBE Observer (dostępną w App Store oraz Google Play), załóż konto i ruszaj w teren! Nieważne, ile masz lat – zacznij już dziś! Aplikacja pełni funkcję elektronicznego przewodnika, który krok po kroku prowadzi przez poszczególne etapy obserwacji, m.in. pokazuje, jak zmierzyć wysokość drzew, oraz uczy rozpoznawania i klasyfikowania otoczenia, w którym rośnie dane drzewo.

Start kampanii już 22 kwietnia 2022 r., w Dzień Ziemi, a finał – 22 maja 2022 r., czyli w Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności. W tym samym czasie dane będą zbierane przez mieszkańców ponad 120 krajów na świecie, w których realizowany jest Program GLOBE (ang. Global Learning and Observations to Benefit the Environment) – międzynarodowy program edukacyjno-badawczy, w ramach którego młodzież, nauczyciele, naukowcy oraz członkowie lokalnych społeczności współpracują, aby lepiej poznać i zrozumieć procesy zachodzące w środowisku. Równolegle do badań naziemnych, prowadzonych przez uczestników kampanii na całym świecie, dane będą zbierać krążące nad Ziemią satelity. To umożliwi kompleksową analizę i porównanie obustronnych wyników obserwacji.

Koordynator projektu:
Elżbieta Wołoszyńska-Wiśniewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024