Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o najważniejszych zagadnieniach dotyczących stanu środowiska naturalnego oraz możliwościach zapobiegania potrójnemu kryzysowi planetarnemu – zmianie klimatu, utracie różnorodności biologicznej i rosnącej liczbie zanieczyszczeń.

W menu po lewej stronie możesz wybrać interesujący Cię temat, typ zasobu oraz kategorie powiązane z naszymi projektami.

Innowacje dla środowiska

Publikacja Centrum UNEP/GRID-Warszawa, poświęcona wykorzystywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań do minimalizacji negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

„Chcemy pokazać, że możliwe jest wdrażanie pozytywnych, innowacyjnych, przyjaznych dla ludzi i środowiska rozwiązań. Efektywność energetyczna i surowcowa, redukowanie emisji gazów cieplarnianych, projektowanie atrakcyjnych, zielonych przestrzeni miejskich – to wszystko nie tylko teoria, ale również praktyka wcielana w życie przez biznes i samorządy” — pisze w słowie wstępnym dyrektor Centrum, Maria Andrzejewska.

Poza dobrymi praktykami znalazło się w niej miejsce na materiały, poświęcone odpowiedzialnemu podejściu do innowacji, roli mediów czy branży reklamowej w informowaniu o stanie środowiska. Zaprezentowane zostały w niej również działania, takie jak projekt Climate Leadership.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024