Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o najważniejszych zagadnieniach dotyczących stanu środowiska naturalnego oraz możliwościach zapobiegania potrójnemu kryzysowi planetarnemu – zmianie klimatu, utracie różnorodności biologicznej i rosnącej liczbie zanieczyszczeń.

W menu po lewej stronie możesz wybrać interesujący Cię temat, typ zasobu oraz kategorie powiązane z naszymi projektami.

Dziecięca EkoWarszawa

Książeczka składa się z dwóch części.Pierwsza zawiera napisane przez ekspertów Centrum UNEP/GRID-Warszawa artykuły dotyczące wybranych zagadnień ekologicznych takich jak odpady, odnawialne źródła energii czy eko-konsumpcja. Druga część to propozycje i inspiracje do pracy z dziećmi, zaproponowane przez instruktorów harcerskich

Oddajemy do Waszych rąk publikację, która ma być inspiracją w pracy programowej z zuchami. Mamy nadzieję, że będzie pomocna także nauczycielom i edukatorom. Książeczka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera napisane przez ekspertów Centrum UNEP/GRID-Warszawa artykuły dotyczące wybranych zagadnień ekologicznych takich jak odpady, odnawialne źródła energii czy eko-konsumpcja. Druga część to propozycje i inspiracje do pracy z dziećmi, zaproponowane przez instruktorów harcerskich.

Publikacja powstała w 2014 roku, w wersji drukowanej, w ramach projektu "Dziecięca EkoWarszawa" finansowanego z budżetu m.st. Warszawy, prowadzonego przez Chorągiew Stołeczną ZHP.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024