Aktualności

piątek, 23 czerwca 2023

Nowy termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Eco-Miasto

Miasta. Ludzie. Przyszłość.

W ramach programu Eco-Miasto już po raz 10. szukamy rozwiązań, które sprawią, że polskie miasta staną się bardziej przyjazne mieszkańcom i ich potrzebom. Wiemy, że wiele ośrodków w Polsce postawiło sobie za cel sprostanie dzisiejszym wyzwaniom: społecznym, środowiskowym i gospodarczym, przy jednoczesnym przekształcaniu swoich przestrzeni w miejsca doskonałe do życia, pracy i rekreacji.

Nowy termin przesyłania zgłoszeń do konkursu „Eco-Miasto” to 30 czerwca 2023r. Mamy nadzieję, że dzięki wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń, zapewniamy uczciwą i równą szansę wszystkim aplikującym do konkursu miastom,na zaprezentowanie swoich innowacyjnych, służących zrównoważonemu rozwojowi i ochronie środowiska w miastach, rozwiązań.

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim miastom za entuzjazm i zainteresowanie inicjatywy Eco-Miasto. Państwa aktywne w niej uczestnictwo odgrywa kluczową rolę w tworzeniu bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości dla wszystkich. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zgłoszenia!

Głównym celem konkursu jest promowanie wdrożonych w miastach rozwiązań i inwestycji, które prowadzą do sukcesywnego podnoszenia jakości życia mieszkańców, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi ekologicznej i uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń.

Uczestnicy Konkursu mogą rywalizować i zgłaszać swoje projekty w 4 kategoriach:

  1. Odpady, gospodarka o obiegu zamkniętym;
  2. Zielono-błękitna infrastruktura;
  3. Zrównoważona mobilność;
  4. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i jakość powietrza.

Do konkursu, w którym uczestnictwo nie wiąże się z żadnymi opłatami, zgłaszać się mogą gminy miejskie i miejsko-wiejskie, w tym miasta na prawach powiatu oraz związki międzygminne. Laureaci zostaną wyłonieni oddzielnie spośród miast poniżej, jak i powyżej 100 tysięcy mieszkańców, podczas uroczystej Gali zaplanowanej na dzień 10 października 2023r. w Warszawie.

Zapraszamy miasta do zgłaszania się do Konkursu i tym samym próbę uzyskania prestiżowego tytułu „Eco-Miasta”.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024