Aktualności

wtorek, 12 września 2023

Miasta. Ludzie. Przyszłość. Spotkajmy się na konferencji Eco-Miasto 2023.

10 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Konferencja Eco-Miasto 2023 "Miasta. Ludzie. Przyszłość." Wydarzenie będzie kulminacyjnym momentem jubileuszowej, 10. edycji projektu Eco-Miasto. W tym roku przyjrzymy się roli mieszkańców w budowaniu przyjaznego i zdrowego miasta. 

„Podczas jubileuszowej edycji projektu skupiamy się na dyskusji o tym, jak kształtować polskie miasta, aby stawały się przyjaznymi dla ludzi, posiadającymi doskonałe warunki do życia, pracy i rekreacji. Aby były ośrodkami, które sprostają wyzwaniom społecznym, środowiskowym i gospodarczym” – tłumaczy Maria Andrzejewska, dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa.

Spróbujemy wspólnie odpowiedziec na pytanie, jak zarządzać polskimi ośrodkami miejskimi, aby stawały się ośrodkami, które sprostają wyzwaniom społecznym, środowiskowym i gospodarczym. Będziemy rozmawiać o takich wyzwaniach jak adaptacja miast do skutków kryzysu klimatycznego, zielona transformacja oraz wykorzystanie Internetu rzeczy czy sztucznej inteligencji w efektywnym zarządzaniu miastami.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Carlos Moreno, pionier w tematyce miast przyszłości.  

Zachęcamy do rejestracji na konferencję. Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim i francuskim. Nie będzie prowadzonej transmisji na żywo, dlatego wszystkich zainteresowanych przyszłością miast zapraszamy do uczestnictwa na miejscu.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024