Portfolio projektów

Nasza planeta wymaga skoordynowanych działań na różnych polach aktywności człowieka. Każdy rok naszej działalności to harmonogram pełen zróżnicowanych projektów – od projektów miejskich i współpracy z samorządami, poprzez działania edukacyjne i naukę obywatelską , po ogólnopolskie kampanie społeczne i współpracę z biznesem.

Wybierz z menu po lewej stronie status projektu, poznaj nasze aktualne oraz zakończone (wybrane) działania i zobacz, na czym polega nasza praca.

projekt zakończony

Partnerstwa Naturowe

Partnerstwa Naturowe były częścią projektu "Natura i Gospodarka - podstawy dialogu", prowadzonego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Celem tego projektu było zwiększenie wiedzy i świadomości osób prowadzących działalność gospodarczą na obszarach Natura 2000 oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

W roku 2015 Centrum UNEP/GRID-Warszawa realizowało działania trzech Partnerstw Naturowych, zainicjowanych na Mazowszu, w wybranych obszarach Natura 2000: Dolina Liwca i Ostoja Nadliwiecka, Dolina Kostrzynia, Puszcza Kampinoska i Kampinoska Dolina Wisły.

Do głównych działań prowadzonych na rzecz lokalnych rolników, przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów należały wizyty studyjne na obszarach Natura 2000, szkolenia dotyczące zagadnień związanych z procesem inwestowania na obszarach ochrony oraz tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu.

Koordynator projektu:
Piotr Mikołajczyk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024