Portfolio projektów

Nasza planeta wymaga skoordynowanych działań na różnych polach aktywności człowieka. Każdy rok naszej działalności to harmonogram pełen zróżnicowanych projektów – od projektów miejskich i współpracy z samorządami, poprzez działania edukacyjne i naukę obywatelską , po ogólnopolskie kampanie społeczne i współpracę z biznesem.

Wybierz z menu po lewej stronie status projektu, poznaj nasze aktualne oraz zakończone (wybrane) działania i zobacz, na czym polega nasza praca.

projekt zakończony

Inicjatywa "Moja rzeka"

Głównym celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży ze starogardzkich szkół do włączenia się w badanie i monitorowanie jakości wody w rzece Wierzycy realizowane w ramach Badawczo-Edukacyjnego Programu GLOBE.

Inicjatywa stanowiła odpowiedź na potrzebę zwiększenia wiedzy i świadomość społeczności lokalnych, w szczególności dzieci i młodzieży, na temat problemu zanieczyszczenia wody (w tym wód śródlądowych, tj. rzek i jezior, a także mórz i oceanów) oraz możliwości jego rozwiązania m.in. poprzez monitorowanie stanu ekosystemów wodnych i różnorodności biologicznej.

W ramach inicjatywy „Moja rzeka” przeprowadzono warsztaty hydrologiczne dla uczniów i nauczycieli ze starogardzkich szkół.

Zrealizowano także konkurs fotograficzny pod hasłem „Błękitny Starogard” na najciekawsze zdjęcia wykonane przez uczniów podczas badań i obserwacji przyrodniczych.

Koordynator projektu:
Elżbieta Wołoszyńska-Wiśniewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024