Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o najważniejszych zagadnieniach dotyczących stanu środowiska naturalnego oraz możliwościach zapobiegania potrójnemu kryzysowi planetarnemu – zmianie klimatu, utracie różnorodności biologicznej i rosnącej liczbie zanieczyszczeń.

W menu po lewej stronie możesz wybrać interesujący Cię temat, typ zasobu oraz kategorie powiązane z naszymi projektami.

Zmiany klimatyczne. Ekoporadnik

Zrównoważona konsumpcja, recycling, odnawialne źródła energii. To niektóre z czynników, które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne i mogą przyczynić się do ograniczenia niekorzystnych zmian klimatu. Ekoporadnik wskazuje, jakie proekologiczne działania warto wprowadzać do codziennego życia oraz jak zmieniać nawyki niekorzystne dla środowiska. Jak być świadomym eko-konsumentem? Jak ekologicznie jeździć samochodem? Jak postępować z odpadami elektrycznymi? Odpowiedzi na te i inne pytanie można znaleźć w naszym EkoPoradniku.

Publikacja powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej "Zrób prezent sobie i środowisku", dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ekoporadnik powstał w formie drukowanej.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024