Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o najważniejszych zagadnieniach dotyczących stanu środowiska naturalnego oraz możliwościach zapobiegania potrójnemu kryzysowi planetarnemu – zmianie klimatu, utracie różnorodności biologicznej i rosnącej liczbie zanieczyszczeń.

W menu po lewej stronie możesz wybrać interesujący Cię temat, typ zasobu oraz kategorie powiązane z naszymi projektami.

Ekoporadnik dla firm: w co się pakujemy?

Publikacja w zwięzłej formie prezentuje najważniejsze zagadnienia związane z tematyką opakowań i odpadów opakowaniowych. Temat ten wpisuje się w jeden z kluczowych obszarów gospodarki o obiegu zamkniętym. Broszura powstała w ramach działań Partnerstwa na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju "Razem dla Środowiska".

Co jest opakowaniem? Jakie są obowiązki przedsiębiorcy wprowadzającego opakowania na rynek? W jaki sposób naliczać opłatę produktową? To tylko niektóre z pytań nurtujących producentów, na które w prostej formie odpowiadamy w broszurze.

Zagadnienia związane z gospodarką odpadami – w tym odpadami opakowaniowymi – wciąż przysparzają wielu problemów przedsiębiorcom w całym łańcuchu wartości. Dlatego broszura została pomyślana, jako proste narzędzie nawigujące po najważniejszych zagadnieniach, zilustrowane praktycznymi przykładami oraz kierujące do kompleksowych źródeł prawnych.

Zobacz również:

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2024