Zespół Centrum UNEP/GRID-Warszawa prezentuje raport z międzynarodowej konferencji "Innowacyjne Eco-Miasto 2018", która odbyła sie we wrześniu 2018 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Publikacja prezentuje najciekawsze wątki dyskusji, które odbywały się w trakcie dwudniowego wydarzenia, w którym udział wzięło przeszło 550 osób.

Poruszone w niej zostały m.in. obecne na konferencji wątki roli danych w zrównoważonym rozwoju miast, budowy gospodarki o obiegu zamkniętym czy pozyskiwania finansowania dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Energetyka odnawialna, transport, odpady - to wszystko kwestie, które również znalazły swe miejsce na łamach raportu.

Zapraszamy do jego lektury.

Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 zorganizowana została w dniach 27-28 września 2018 r przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa, i została dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Miasto Stołeczne Warszawa jest uczestnikiem Partnerstwa SDGs "Razem dla Środowiska", a Ambasada Francji w Polsce należy do instytucji popierających działania podejmowane w tej inicjatywie.

Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Ceetrus Polska, DK Energy i TIRU – grupa Dalkia, a także WSPÓLNIE – Fundacją LafargeHolcim.