Gotowy na wyzwania? Przyłącz się do społeczności Obserwatorów wiosennego nieba biorących udział w GLOBE NASA Clouds: Spring Cloud Observations Data Challenge!

Zadanie polega na prowadzeniu prostych obserwacji nieba i chmur z wykorzystaniem aplikacji mobilnej GLOBE Observer (dostępnej w App Store oraz Google Play). Zbierane w aplikacji dane to źródło cennych informacji dla naukowców NASA Langley Research Center w Wirginii (USA), badających klimat i pogodę na Ziemi między innymi przy wykorzystaniu danych satelitarnych.

Konkurs potrwa od 15 marca do 15 kwietnia 2018 r. W tym czasie każdy uczestnik może przesłać nawet do 10 obserwacji chmur dziennie. Najlepsi obserwatorzy otrzymają video-podziękowania od naukowców z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, opublikowane na stronie internetowej NASA GLOBE Clouds.

 

Zapraszamy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
szkoły
, które chcą zaangażować do konkursu grono swoich nauczycieli i uczniów,
organizacje i firmy, które chcą przyłączyć się do akcji i zaprosić do udziału swoich pracowników.

 


logo GRID logo Programu GLOBE

                     GLOBE NASA Clouds: Spring Cloud Observations Data Challenge jest organizowany w ramach międzynarodowego, edukacyjno-badawczego Programu GLOBE (ang. Global Learning and Observations to Benefit the Environment). Centrum UNEP/GRID-Warszawa pełni rolę krajowego koordynatora Programu w Polsce. Dowiedz się więcej o Programie GLOBE na www.globe.gov

Cel 1.Cel 2.Cel 3.Cel 4.Cel 5.Cel 6.Cel 7.Cel 8.Cel 9.Cel 10.Cel 11.Cel 12.Cel 13.Cel 14.Cel 15.Cel 16.Cel 17.
Kontakt: Centrum UNEP/GRID-Warszawa, +48 (22) 840 66 64, www.gridw.pl, globe@gridw.pl