UNEP

 UNEP  24 października minęło 75 lat działalności Organizacji Narodów Zjednoczonych. W obliczu światowego kryzysu zdrowotnego, a także jego społecznych i ekonomicznych konsekwencji, rocznica ta jest momentem refleksji nad dalszym rozwijaniem współpracy międzynarodowej.   Czytaj więcej »
 UNEP  Najnowszy, przygotowany przez ONZ raport nie pozostawia wątpliwości - nie dość, że przed ludzkością wciąż wiele pracy nad wcieleniem SDGsów w życie, to COVID-19 dodatkowo zagraża ich zrealizowaniu. Czytaj więcej »
 UNEP  Rodzina ONZ obserwuje sytuację, związaną z rozprzestrzenianiem się paraliżującego świat COVID-19, dostarczając rzetelnej wiedzy o źródłach i sposobach na ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa. Program ONZ ds. Środowiska – UNEP – wskazuje na związek pomiędzy epidemiami tego typu a rosnącą presją człowieka na świat przyrody. Czytaj więcej »
 UNEP  Międzynarodowy szczyt klimatyczny COP25 w Madrycie nie przyniósł oczekiwanych postępów w zakresie walki z kryzysem klimatycznym, zwiększając poziom wyzwań, stojących przez przyszłorocznym szczytem w Glasgow.  Ostatnie tygodnie to jednak nie tylko poszerzanie naszej wiedzy o stanie planety, ale również rosnące grono instytucji decydujących bardziej stanowcze działania na rzecz ochrony klimatu.  Czytaj więcej »
 UNEP  Kolejny szczyt klimatyczny odbędzie się w stolicy Hiszpanii między 2 a 13 grudnia. Zgromadzeni na wydarzeniu negocjatorzy precyzować będą zasady działania paryskiego porozumienia klimatycznego. Czytaj więcej »
 UNEP  Najnowsza edycja raportu UNEP, poświęconego luce między obecnymi trendami emisji gazów cieplarnianych a działaniami niezbędnymi do tego, by powstrzymać wzrost średniej, globalnej temperatury, przynosi kolejne, alarmujące dane. Wedle ekspertów UN Environment między 2020 a 2030 rokiem - by powstrzymać najgorsze skutki zmian klimatu - powinniśmy co roku obniżać globalne emisje o 7,6%. W kończącej się dekadzie tymczasem rosły one średnio o 1,5%. Czytaj więcej »
 UNEP  The UN Science-Policy-Business Forum on Environment – forum Narodów Zjednoczonych integrujące naukę, politykę i biznes dla środowiska, przedstawiło relację z wystąpienia Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa i prezentacji nowego programu Climate Leadership podczas drugiego spotkania Forum, jakie w dniach 6-10 listopada 2019 odbyło się w stolicy Australii, Canberze. Czytaj więcej »
 UNEP  Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska, przedstawiła założenia nowego projektu, mającego wspierać firmy na ich drodze do neutralności klimatycznej. Zorganizowane w Canberze spotkanie zgromadziło ekspertów ze świata nauki i biznesu, zastanawiających się nad najbardziej skutecznymi metodami działania dla ludzi i planety. Czytaj więcej »
 UNEP  "Special Report on the Ocean and Cryosphere in a Changing Climate" prezentuje analizę badań naukowych, poświęconych zachodzącym w morzach i oceanach zmianom spowodowanym przez wzrost średniej, globalnej temperatury. Materiał przygotowany został przez IPCC - Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu, powołany do życia w roku 1988 przez Program ONZ ds. Środowiska (UN Environment) oraz Światową Unię Meteorologiczną (WMO). Czytaj więcej »
 UNEP  Światowi przywódcy i decydenci przybyli 23 września na zorganizowany przez ONZ szczyt, mający na celu zwiększenie globalnych ambicji na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych. W jego trakcie padły delaracje, dotyczące przyspieszenia działań na rzecz ochrony klimatu - w tym zwiększenia finansowania globalnych działań klimatycznych oraz osiągnięcia przez kolejne państwa neutralności klimatycznej do roku 2050. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2020