Dobiegł końca etap nadsyłania zgłoszeń do „Ciepło dla Miast”, konkursu na najciekawszą wizję miasta przyszłości. Projekty opracowane zostały przez zespoły z Warszawy i Poznania. W dniu dzisiejszym rozpoczęło się internetowe głosowanie na najciekawsze konkursowe prace.

Pomysły zielonej przemiany przestrzeni Ochoty, Śródmieścia i Ursusa (Warszawa), a także Starego Zoo oraz terenów wokół Szkół Podstawowych nr 82 oraz nr 25 (Poznań) przygotowane zostały w środowisku Ecocraft (ekologiczna odsłona gry Minecraft)

Projekty zostały przygotowane przy pomocy gry Ecocraft przez zespoły młodych mieszkańców Warszawy i Poznania. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia konkursowych prac i oddania głosu i zadecydowania, które pomysły w tych dwóch miastach powinny otrzymać nagrodę publiczności.

UWAGA: platforma do głosowania będzie aktywna tylko do piątku, 17 stycznia do godz. 15:00. 

Zasady głosowania są bardzo proste – wystarczy przygotować adres e-mail i wejść na odpowiednią stronę:

dla Warszawy 

dla Poznania  

Aby oddać głos na projekt miasta przyszłości, wystarczą trzy kroki:
1. Poznaj zgłoszone do konkursu projekty, oglądając ich filmowe prezentacje.
2. Zagłosuj na najciekawsze pomysły.
3. Potwierdź swój głos, klikając na link aktywujący, który otrzymasz w e-mailu. Nie dostałeś maila? Sprawdź skrzynkę SPAM.

Na wybrany projekt można zagłosować tylko raz, ale swoim głosem można wesprzeć dowolną liczbę pomysłów!

Po zakończeniu głosowania, zgłoszone do konkursu prace zostaną również ocenione przez Jury Konkursu.

Ogłoszenie wyników nastąpi 24 stycznia 2020 r. Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody finansowe do 1500 zł!

Konkurs na najlepszą wizję miasta przyszłości realizowany jest w ramach programu „Ciepło dla Miast”, w którym dzieci i dorośli poznają ekologiczne rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju stolicy, otrzymując garść inspiracji na temat zielonych innowacji z Europy i świata oraz poznając środowisko gry Ecocraft. Poprzez zabawę widzą, w jaki sposób można przekształcać miejskie tereny na miejsca bardziej zielone, efektywne energetycznie i przyjazne mieszkańcom.

Organizatorami programu objętego w Warszawie patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy, a w Poznaniu patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, są Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Fundacja Veolia Polska. Ciepło dla Miast jest projektem realizowanym w Partnerstwie SDGs Razem dla Środowiska.

Dzięki ścisłej współpracy z samorządami, program ma szansę podjąć temat obszarów szczególnie istotnych dla środowiskowego rozwoju naszych miast.