Warsztaty tematyczne, dyskusja panelowa, wręczenie wyróżnień zaangażowanym w Partnerstwo SDGs "Razem dla środowiska" - zorganizowane przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa wydarzenie z okazji Dnia Narodów Zjednoczonych zgromadziło ponad 120 osób.

Tegoroczny UN Day miał wyjątkowy charakter, minęło bowiem 70 lat od uchwalenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Ważnym wątkiem przewodnim "Edukacji dla zrównoważonego rozwoju" było zatem prawo człowieka do życia w czystym, zdrowym środowisku.

W trakcie trzech, równoległych sesji tematycznych wspólnie z reprezentantami zaangażowanych w wydarzenie firm i instytucji - Fundacji Veolia Polska, Grupy Żywiec oraz Samsung - dyskutowaliśmy na temat skutecznych sposobów wykorzystywania nowych technologii do edukacji grup, takich jak osoby młode czy konsumenci.

Dyskusja panelowa, prowadzona przez Irenę Picholę z Deloitte, poruszała szeroką gamę wątków, związanych z promowaniem idei zrównoważonego rozwoju - od raportów, dotyczących stanu realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, poprzez porównywanie stanu edukacji ekologicznej w Polsce i innych krajach Europy, aż po omawianie konkretnych działań firm i instytucji publicznych.

W jej trakcie nie zabrakło miejsca na prezentację wydarzeń, w których w ostatnich miesiąca uczestniczyło Centrum UNEP/GRID-Warszawa, takich jak Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030, projektów "Młodzi Obserwatorzy Przyrody" czy "Ciepło dla Pragi".

Firmy i instytucje, współpracujące w ramach Partnerstwa SDGs "Razem dla środowiska" podczas poświęconej im części wydarzenia otrzymały wyróżnienia w podzięce za współpracę przy upowszechnianiu wizji prawa człowieka do życia w czystym środowisku.

Wśród uczestników spotkania nie zabrakło reprezentantów ambasad, biznesu, ministerstw oraz rodziny Narodów Zjednoczonych w Polsce.