Minecraft© to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, a także najlepiej sprzedająca się gra komputerowa w historii. Jej uniwersalność sprawiła, że można ją było zaimplementować również do innych celów, np. zaprojektowania bardziej zielonego i zrównoważonego świata.

EcoCraft to projekt, który oddaje decyzje urbanistyczne w ręce graczy, odtwarzając rzeczywisty świat z trójwymiarowych bloków. Dzięki nowemu modułowi użytkownicy będą mogli tworzyć miasta przyszłości, uwzględniając między innymi czynniki środowiskowe.

15 czerwca zapraszamy na pierwszy EcoCraft Day powered by Microsoft i Tauron. W ramach tego wydarzenia odbędzie się konkurs EcoCraft dla studentów. Organizatorzy - Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Akademia Leona Koźmińskiego - będą rekrutować programistów zainteresowanych zaangażowaniem się w projekt. Na wybrane osoby czeka seria warsztatów, która przygotuje je do dalszego tworzenia własnych inicjatyw.

Nagrody dla zwycięzców hackathonu EcoCraft sponsorowanego przez Microsoft:

I miejsce - 5000 zł
II miejsce - 3000 zł
III miejsce - 2000 zł

Miejsca do udziału w konkursie są ograniczone i należy zapisać się na część warsztatową wydarzenia.


Centrum UNEP/GRID-Warszawa ma już na koncie program oparty na ekologicznej wersji Minecrafta©. EcoCraft - Ciepło dla miast to program dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą żyć w zrównoważonym mieście, przyjaznym mieszkańcom, pełnym zieleni i innowacyjnych rozwiązań. Program powstał przy współpracy z Fundacją Veolia, a także Miastem Poznań i Miastem st. Warszawa.